Wycieczka Pełni Zdrowia do Włoch

Zapraszamy na wycieczkę integracyjną naszego środowiska do Włoch w terminie 24 września – 1 października 2023r.Rezerwacje miejsc do 31 marca. Jeżeli zbierzemy grupę to umowy będą podpisywane z biurem podróży. Miejsca w autokarze będą przyznawane zgodnie z kolejnością zgłoszenia udziału. Zapisy pod nr tel. 602 308 928

TERMIN: 24 IX-1X 2023RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 Dzień. Wyjazd z Polski (Katowice godz. 17.00 ). Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 Dzień. Przyjazd w godzinach rannych do Padwy, miasta uniwersyteckiego, gdzie studiowali m.in. Kopernik i Kochanowski, miasta nieodłącznie związanego z życiem i działalnością św. Antoniego. Zwiedzanie historycznego centrum, min. Bazylika Św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego, Piazza delle Erbe, Prato della Valle, Uniwersytet.Następnie przejazd do Werony. Tu zobaczymy Arco dei Gavi (Łuk Gawich) i Castelvecchio – zamek rodziny Della Scala. Następnie przejdziemy przez stare miasto spacerując śladami Romea i Julii, mijając kilka przepięknych zakątków- dziedziniec Cortile del Tribunale, Piazza dei Signori i Piazza delle Erbe, malownicze place, na których w średniowieczu toczyło się życie miasta. Później odwiedzimy Dom Julii Capuleti i zakończymy wycieczkę na Piazza Bra jednym z największych na świecie rzymskich amfiteatrów z I wieku.Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień. Śniadanie. Przejazd autokarem nad Jezioro Garda. Wizyta w Sirmione, jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów, położonym na wysuniętym w głąb jeziora cyplu. Spacer po zabytkowym centrum, nad którym góruje zamek Scaligerich. Przejazd wzdłuż wschodniego brzegu Jeziora Garda do Malcesine , spacer po tym romantycznym, średniowiecznym miasteczku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

4 dzień. Śniadanie. Przejazd do Lukki, miasta słynnego ze swoich murów, kościołów i wież, które razem tworzą jedno z najlepiej zachowanych historycznych centrów miasta w Europie. Zwiedzanie – Plac amfiteatru, ulica handlowa via Fillungo, Piazza Napoleone, mury obronne miasta, katedra św. Marcina. Przejazd do pięknej Pizy, ze znaną na całym świecie Krzywą Wieżą. W programie zwiedzanie Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, Campo Santo, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (oglądana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie dwieście lat.Po zwiedzaniu wizyta w winnicy z możliwością zakupu i degustacji win, miejscowego chleba, oliwy i innych specjałów Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

5 dzień. Śniadanie. Spacer po Montecatini Terme włoskim kurorcie z elegancką zabudową uzdrowiskową i malowniczą starówką na wzgórzu. Dla chętnych kąpiele termalne i kuracje pitne. Po południu wyjazd na zwiedzanie San Gimigniano – Miasta, zwanego “Manhattanem średniowiecza” . Zobaczymy min. słynne kamienne wieże San Gimignano oraz Fortecę. Powrót do hotelu, Obiadokolacja, nocleg

6 dzień. Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Florencji kolebki renesansu. Taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum- Kościół Santa Croce – Św. Krzyża – miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji – gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Tuż przy katedrze znajduje się Wieża Giotta i Baptysterium. W programie zwiedzania również- “kipiące złoto” Ponte Vecchio zwany Mostem Złotników Obiadokolacja, nocleg

7 dzień. Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Wenecji w godzinach rannych. Do historycznego centrum miasta dopływamy statkiem podziwiając malownicze krajobrazy Laguny Weneckiej. Po rejsie udajemy się w kierunku Morskiej Bramy Wenecji. Po drodze mijamy najbardziej romantyczny most Wenecji -Most Westchnień i Pałac Dożów – siedzibę władców Wenecji, perłę architektury z renesansowym dziedzińcem, arkadowymi loggiami i bogato zdobiona fasadą. Wreszcie docieramy do serca i symbolu miasta, czyli na Plac św. Marka. Zwiedzamy Bazylikę Św. Marka z pięcioma imponującymi kopułami i bogatymi dekoracjami, złoceniami i mozaikami , wewnątrz zobaczymy słynny złoty ołtarz – Pala d’Oro. Następnie w programie wjazd na Kampanillę – dzwonnicę, z której podziwiać będziemy wspaniałą panoramę miasta oraz błękitną lagunę . Zwiedzanie zakończymy spacerem klimatycznymi wąskimi uliczkami do Ponte Rialto – najstarszego mostu na Canale Grande. W godzinach wieczornych ruszamy w drogę powrotną.

8 dzień. Powrót do Polski w godzinach przedpołudniowych.

CENA: 2069zł + : 135 € (BILETY WSTĘPU, PRZEWODNICY, rejs, degustacja, statek do Wenecji, zestaw słuchawkowy tour-guide)

CENA ZAWIERA:
Transport autokarem 5 noclegów w hotelu *** (pokoje 2,3 osobowe )
5 śniadań, 5 obiadokolacji
Opieka pilota
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA
rezerwacje wstępów
wszystkie opłaty drogowe i parkingi
klimatyczne
podatek VAT
UWAGI:
PROGRAMY IMPREZ W wyjątkowych przypadkach w trakcie trwania wycieczki program może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.

CENY BILETÓW WSTĘPU są cenami orientacyjnymi i mogą one ulec zmianie niezależnie od Biura, dlatego prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.

ZAKWATEROWANIE w hotelach *** w pokojach 2 i 3 -osobowych.

UBEZPIECZENIE Uczestnicy imprez zagranicznych ubezpieczeni są od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową Signal Iduna (suma ubezpieczenia – KL 10 000 EUR, NNW 7 000 zł, KR 6 000 EUR, bagaż 800 zł). Za dopłatą istnieje możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia do sumy ubezpieczenia wyższej niż ubezpieczenie podstawowe lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia o koszty leczenia chorób przewlekłych. Dodatkowo do krajów UE zalecamy zabranie karty EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie odpowiedniego dokumentu podróży, na podstawie którego może przekroczyć granicę. Dla obywateli UE w obrębie strefy Schengen jest to ważny paszport lub dowód osobisty.

TOUR GUIDE Podczas zwiedzania każdy uczestnik wyposażony jest w bezprzewodowy zestaw słuchawkowy – Tour Guide. Umożliwia on pilotowi lub przewodnikowi łatwy przekaz informacji nawet w najbardziej zatłoczonych i gwarnych miejscach.