Pełne artykuły

PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE ZWANE NIEŁADNIE DIETĄ.

Jak dostarczać organizmowi niezbędnych do zachowania lub przywrócenia homeostazy składników odżywczych i jaka ich ilość jest odpowiednia właśnie dla Ciebie? Oto jest pytanie! W bieżącym numerze część 3…

Prawidłowe odżywianie organizmu jest możliwe tylko wtedy, gdy je pokochasz. Odkryjesz przy tym zupełnie nowe smaki i nowy smak starych potraw. […] Na ogół ludzie są przekonani, że to, co im najbardziej smakuje, jest niezdrowe, a to, co zdrowe, jest obrzydliwe w smaku. Może to być prawdą w świecie, w którym sposób odżywiania opiera się na uzależniających i toksycznych produktach reklamowanych i spożywanych na masową skalę. Zawierają one syntetyczne dodatki smakowe i zapachowe. W świecie optymalnej, wolnej od uzależnień, zdrowej diety jest dokładnie odwrotnie. To, co najsmaczniejsze, jest najzdrowsze, a niezdrowe produkty nie są zbyt kuszące. Czy więc zdrowa żywność może być smaczna? Przekonasz się nie tylko, że to możliwe, ale że zdrowe, odpowiednio skomponowane posiłki dostarczają wspaniałych wrażeń kulinarnych.

Dlatego powstała książka „Kuchnia Neo”, której kolejny fragment, a konkretnie dalszy ciąg Dekalogu Kuchni Neo, znajduje się poniżej:

9. Piramida żywieniowa „postawiona na głowie”

Jak widać podstawą piramidy żywieniowej nie są tutaj produkty zbożowe, jak na obrazkach w przychodni, bo nie ma ich tu wcale! Właśnie dlatego jest „postawiona na głowie”…

Ciąg dalszy w kolejnym numerze Pełni Zdrowia…

 
Jacek Safuta (NEO). Autor książki Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes oraz publikacji w czasopismach związanych ze zdrowym stylem życia, pasjonat zdrowia, prowadzi na Facebooku stronę i grupę “Neo – mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes”.
Artykuł to fragment nowego wydania jego książki, dostępnego w zestawie z książką Kuchnia Neo.