Polecamy tekst naszego partnera Narum.

🥗🥗🥗 Zdrowa dieta🥗🥗🥗
to taka, która codziennie bardziej nas oczyszcza niż zapycha. Dobre odżywianie nie polega na kontrolowaniu kalorii i sztywnych dietach, ale na dostarczaniu organizmowi odpowiednich produktów, które zawierają wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze. Dobór diety jest jednym z głównych zadań w dobrym odżywianiu, ale równie ważne jest jej codzienne przestrzeganie.

Istnieje wiele badań, które pokazują, że mikrobiota jelitowa jest wrażliwym “organem”, który może być zaangażowany w rozwój otyłości i związanych z nią chorób, takich jak cukrzyca. Ponadto 90% całej odporności człowieka jest tworzone przez naszą mikroflorę, a jej stan zależy od odżywiania.

Jeśli w naszych jelitach dominuje mikroflora patogenna (zajmująca się rozkładem, gniciem, gazami, fermentacją itd.), to organizm wymaga ratunku. Jeśli natomiast dominuje symbiotyczna mikroflora, czyli żywe środowisko bakteryjne, które syntetyzuje niezbędne mikroelementy, witaminy, minerały, itp., to organizm działa prawidłowo.
Mikroflora symbiotyczna posiada wiele “życiodajnych” funkcji, których nie posiada mikroflora patogenna. Dlatego ważne jest, aby w jelitach przeważała mikroflora symbiotyczna. Mikroflora w jelitach kształtuje się na podstawie tego, co jemy. Można więc powiedzieć: “aby być zdrowym, trzeba się dobrze odżywiać”.

Przeczytaj więcej o zdrowym odżywianiu na blogu https://mynarum.com/blog

Przypominamy, że produkty Narum można kupić z rabatem poprzez nasz Pasaż Handlowy.