Bio Oliwa z Palestyny

Wczorajszy post o oliwie z Palestyny wzbudził Wasze duże zainteresowanie. Dlatego przedstawiamy szerszy tekst, w którym możecie się wczytać w jej właściwości.
Przy zakupie pamiętajcie o dodaniu kodu rabatowego PZ1. Obniży on cenę jeszcze bardziej niż bazowa promocja NOMAK.pl Jakość płynąca z natury

BIO OLIWA Z OLIWEK – czyste złoto z Palestyny

Musa pamięta dobrze każdy skrawek rodzinnej ziemi, który od lat rodzi smakowite owoce regionu Dayr Ballout, zlokalizowanego na zachodnim brzegu Palestyny, w którym dorastała. Dziś, razem z mężem i 8 swoich dzieci prowadzi jedną z wielu tradycyjnych plantacji produkujących najwyższej klasy oliwę z oliwek. Oliwa ta, nazywana złotem regionu powstaje z odmiany RUMI, pochodzącej jeszcze z czasów Cesarstwa Rzymskiego, a same gaje ulokowane na zboczach pamiętają bogatą historię sięgającą nawet 6000 lat.
Mamy przyjemność przedstawić Państwu BIO oliwę z oliwek extra vergine – produkt najwyższej klasy, który jest nie tylko dumą małych, lokalnych gospodarstw, ale także naszej firmy, którą z radością udostępniamy klientom na europejskim rynku.
Rodzina Musa jest jedną z 2500 podobnych, trudniących się produkcją tradycyjnej oliwy
z oliwek, które zrzeszone są w Canaan Fair Trade – palestyńskiej organizacji wspierającej ekologiczne plantacje regionu. Rodzina Musy, jak i inne działające w ramach stowarzyszenia produkują oliwę w sposób naturalny, z kontrolowanych upraw, bez pestycydów, tłoczoną ręcznie. Jednym z wyróżników tej organizacji jest nie tylko sprawiedliwa zapłata wytwórcom za pozyskany surowiec, ale także odpowiedzialne podejście do środowiska. Canaan Fair Trade mówi zdecydowane NIE wykorzystywaniu technologii szkodliwych dla ptactwa bytującego w gajach oliwnych. Są bowiem gospodarstwa, które chcąc przyspieszyć pozyskanie oliwek wykorzystują przyssawki dewastujące spokojne życie wielu gatunków ptaków.
BIO Oliwa z Palestyny, którą trzymają Państwo w dłoni jest owocem spokojnej pracy rąk ludzkich, przyrody, słońca i godnej podziwu inicjatywy samych plantatorów. Ci bowiem od lat zmagający się z politycznym konfliktem robią wszystko, by zadbać o godne życie rodzin
i za pomocą swoich produktów przekazać światu bogactwo Palestyny: pełnej słońca i smaku. To rodzinne działanie, a także godne podziwu zaangażowanie w nie palestyńskich kobiet pozwala na zmianę jakości ich życia, a także edukację wielu dzieci.
Jaka jest oliwa z Palestyny? Posiada silny aromat, gęstą konsystencję i bogaty zasób składników odżywczych. Jest to jeden z najciekawszych smaków tego regionu, który podbija kulinarne gusta na całym świecie. Tradycyjna degustacja tej oliwy polega na uchwyceniu pełni jej smaku. Przykryty pojemnik szklany, w którym znajduje się “palestyńskie złoto” należy umieścić w dłoniach w celu ogrzania płynu, potem należy ją powochąć, rozprowadzić powoli po całej jamie ustnej, po czym wziąć głęboki oddech przy zaciśniętych zębach
i wypuścić powietrze nosem. Tę metodę stosują nie tylko lokalni znawcy oliwy, ale także doświadczeni mistrzowie kuchni w innych rejonach świata. Gatunek oliwek RUMI, a także tradycyjna metoda ich tłoczenia pozwala na stworzenie produktu unikalnego, wysokiej klasy.
Handel oliwą z oliwek RUMI podlega regulacjom Fairtrade, kontrolowanym przez “Naturland – Fair”. Oliwki pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych, zaś sama oliwa pozyskiwana jest z ich miąższu poprzez tłoczenie na zimno.