Wycieczka na czeskie jarmarki świąteczne

Najpiękniejsze miasto średniowiecznej Europy ? To właśnie Czeski Krumlov. Proponuję świąteczny wyjazd integracyjny. Organizuje dla nas biuro podróży Index z Katowic.

TERMIN:08.12-10.12.2023

1 dzień

Wyjazd o godz. 10 z Katowic. Zwiedzanie Zbraszowskich Araganitowych Jaskiń w Teplicach na Becvu.Przejazd do Ołomuńca, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta w formie spaceru. Przejście przez Górny Rynek, na którym wzniesiono ratusz miejski i gdzie znajduje się imponująca kolumna Trójcy Świętej będącą zabytkiem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie spacer przez Dolny Rynek z fontanną Neptuna oraz kolumną morową do barokowego kościoła św. Michała. Po zwiedzeniu kościoła przejście do Kaplicy Sarkandrowskiej, gdzie podczas tortur zmarł św. Jan Sarkander, a następnie do Katedry św. Wacława będącej głównym kościołem miasta. Czas wolny na Jarmarku Adwentowym, posiłek we własnym zakresie. Nocleg.

2 dzień

Śniadanie, przejazd do Czeskich Budziejowic – stolicy południowych Czech. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie zwiedzimy: Plac Przemysława Ottokara II – jeden z największych rynków Europy z fontanną Samsona, podcieniowe kamienice; renesansowy ratusz z trzema wieżyczkami, katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża (punkt widokowy i dzwonnica), Kościół Ofiarowania NMP. Przejazd do Czeskiego Krumlowa – wieczorny spacerCzas wolny. Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień

Śniadanie, przejazd do Czeskiego Krumlova. Oczaruje nas zamek wybudowany majestatycznie na skale, nad doliną rzeki Wełtawy, a poniżej niego stare miasto. Spacer historycznym centrum o niepowtarzalnym średniowiecznym charakterze rozwieje wszelkie wątpliwości, dlaczego Czeski Krumlov został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest uważany za najpiękniejsze średniowieczne miasteczko Europy. W drodze powrotnej zwiedzanie miasteczka Trzeboń.Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Cena: 800zł + 1030 Koron Czeskich (ok. 200zł)

CENA ZAWIERA:- przejazd autokarem – ubezpieczenie SIGNAL IDUNA – 2 noclegi w hotelu*** ( pokoje 2,3 os z łazienkami) – 2 śniadania- opieka pilota – rezerwacje wstępów – wszystkie opłaty drogowe i parkingi – podatek VAT- opłaty programowe( zwiedzanie miasta, zestawy słuchawkowe lub – system nagłaśniający, opłata klimatyczna i administracyjna) – obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy- bilety wstępu: Zbraszowskie Jaskini i zamek w Krumlowie